Samorozwój

samorozwój

Samorozwój poprawia jakość życia i istotnie wpływa na osiągnięcie sukcesu i własną psychikę. Po ukończeniu edukacji i zaczęcia pracy, w dorosłym życiu często dopada nas rutyna,

Dzięki samodoskonaleniu siebie (czyli samorozwój) i swoich umiejętności poprawisz swoją jakość życia, odkryjesz nowe pasje, chęć poznawania nowych rzeczy, ludzi oraz doświadczeń. Jednak przy samorozwoju trzeba mieć motywację, która pozwoli zacząć i zrobić pierwszy krok.

„Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu”

Każdy kto chce się rozwijać musi znać swoje „po co”. To czego potrzebuje i co chce osiągnąć. Określenie tych kwestii jest kluczowe gdyż pomoże zdecydować w którym kierunku iść. Jeśli jesteś na samym początku swojej drogi warto poprosić o pomoc coacha lub doradcy zawodowego. Możesz także działać samodzielnie i ruszyć do przodu lecz pamiętaj – trzeba robić to powoli, krok po kroku. Metodą małych kroków. Nawet jeśli cel jest wielki ( pamiętaj, że musi on być realny, mierzalny, określony w czasie i dobrze żeby był także ambitny), dojście do niego będzie wymagało sporo czasu to każde CODZIENNE działanie, rutynowe i systematyczne przybliży Cię do jego realizacji.

Przykładem może być założenie firmy. Nikt tego nie zrobi od tak, o ile zarejestrowanie działalności zajmie jeden dzień tak osiągnie spektakularnego sukcesu z dnia na dzień lub zysku natychmiast jest niemożliwe. Trzeba mieć pomysł, fundusze, biznesplan i wiedzę! Do tego należy się przygotować, a to wymaga czasu i cierpliwości. Natomiast główną rolę odgrywa tu wiedza.

Bardzo ważną umiejętnością jest tu szlifowanie swoich kompetencji i mocnych stron. Dobrym ćwiczeniem coachingowym jest wypisanie na kartce swoich 7 mocnych stron. Jeśli jest Ci trudno w ich wypisaniu zastanów się jak mówią o Tobie Twoi znajomi lub zapytaj ich jakie są Twoje mocne strony.

Żeby zostać ekspertem w swojej dziedzinie wcale nie musisz ukończyć studiów MBA czy mieć 3 fakultety. W obszarze samorozwoju chodzi o to by korzystać z jak największej liczby DARMOWYCH rzeczy.

Gdzie znajdziesz wiedzę?

  • ebooki – zapraszam po odbiór mojego ebooka „Dziennik Zmian. Co zrobić, żeby Ci się chciało, tak jak Ci się nie chce”. ( Znajdziesz go w zakładce strony OFERTA)
  • podcasty (polecam Spotify)
  • książki ( pamiętaj, że jest biblioteka)
  • wartościowe profile na Instagram
  • spotkania networkingowe
  • darmowe webinary i szkolenia online
  • spotykaj się i rozmawiaj z ludźmi, którzy doszli do tego miejsca w którym Ty chcesz być.