Wzmocnij poczucie własnej wartości.

Nasze poczucie własnej wartości spada między innymi przez nasze niepowodzenia. Zgodzisz się?

Ale wiele z tych niepowodzeń są wynikiem Twojego ograniczenia, które sama sobie narzucasz
Zdarza Ci się wątpić we własne siły i zniechęcać się do jakiejkolwiek aktywności, jeszcze zanim rozpoczniesz działanie

Tak naprawdę masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie. Musisz uświadomić sobie, że to nie los czy źli ludzie, ale Ty sama często rzucasz sobie kłody pod nogi. Tajemnica realizacji celów tkwi w tym, jakie nastawienie będziesz mieć w momencie zabrania się do działania!

Czy wiesz ze skoro odczuwasz brak pewności siebie to nie z Toba jest coś nie tak tylko z Twoimi strategiami myśleniowymi??

Istnieją 3 filary które składają się na pewność siebie. Oto one:

  • Twoje przekonania
  • Nawyki myśleniowe
  •  Życiowe cele

TWOJE PRZEKONANIA


To że coś czujemy nie znaczy że jest to obiektywne prawda? To jak odczuwasz swoją wartość rodzi się tylko i wyłącznie z TWOJEGO PRZEKONANIA o samej sobie. Jeśli bazujesz na tym co mówią o Tobie inni mimo, że wiesz, że Twój potencjał, temperament jest zupełnie inny, to tak na prawdę dajesz tym ludziom przyzwolenie na to by to oni byli kreatorami Twoich odczuć na Twój temat.
 Jedynie Twoja wiara i przekonania na swój temat i w to, że Twoja wartość zależy tylko od TWOICH cech, osiągnięć,  porażek, akceptacji itd. sprawia, że tak to czujesz.
To Twoja decyzja jakie przekonania będą w Twojej głowie.

Masz wybór: pozwolisz innym, żeby kreowali Twój obraz ,tego jaka jesteś, jaki masz potencjał i według jakich wartości żyjesz lub powiesz „STOP ! Jestem taka jaka jestem, wystarczająca i tylko JA wiem w jaki sposób chcę żyć i co jest dla mnie najlepsze! Biorę odpowiedzialność za swoje decyzje i rozwój!” 

NAWYKI MYŚLENIOWE

Twoje nawyki myśleniowe kształtują to w co prawdziwie wierzysz , a więc i co odczuwasz.
Krytyczne myśli na nasz temat przychodzą nam z łatwością. Szybciej jesteś w stanie powiedzieć, że Twoja koleżanka jest ładna, inteligentna czy zdolna niż miałabyś tak powiedzieć o sobie, prawda?
Jeśli nachodzą Cię krytyczne myśli jak np. "Jestem nieodpowiednia", "jestem za gruba", "niczego nie potrafię ","nic mi nie wychodzi" – od razu powiedz sobie STOP! I zastosuj myśl kontrującą! Czyli zdrową myśl,  którą zastąpisz myśl szkodliwą aby ta się nie rozwijała! Nie pozwól dopuścić do siebie wewnętrznego krytyka! Naprawdę jest Ci to potrzebne? No oczywiście, że nie! Tylko bez sensu demotywuje Cię do dalszego, wspaniałego i owocnego działania. Odsuń od siebie złe myśli na swój temat. Skoro szanujesz innych I z łatwością jesteś w stanie opisać ich 5cioma kompletami to dlaczego miałabyś siebie nie szanować?
Podstawową zasadą szczęśliwej i zdrowej psychiki jest "nie oszukiwać siebie". Dlatego dobre myśli kontrujące tworzy się nie poprzez wypieranie rzeczywistości, ale poprzez jej doprecyzowanie!
Np. Jestem gruba! -bardzo ogólnikowe stwierdzenie.  Lepiej powiedz "moje ciało ma za dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach, muszę o siebie zadbać. Jednak jako osoba jestem w pełni wystarczająca, wartościowa i kompletna."
Kolejny przykład. Myśl : JESTEM GŁUPIA zastąp na myśli "popełniłam błąd w tej konkretnej sytuacji, to jednak nie zmienia mnie jako wartościowej i kompletnej osoby. Wyciągnę wnioski na przyszłość z tej sytuacji i postąpię inaczej". Prawda, że lepiej to brzmi?
Aby żyć lepiej w zgodzie ze sobą musisz zdyscyplinować swoje myśli  tak aby przestać chcieć imponować innym. Nie żyj tą kategorią. Przyzwyczaj się lepiej do uczucia gdy nie musisz się
udowadniać nikomu nic, do uczucia że nie starasz się o czyjeś uznanie. Zastanów się jakby zmieniło się Twoje poczucie własnej wartości i pewność siebie gdybyś żyła z myślą, że to Ty kreujesz swoje życie i jesteś za nie odpowiedzialna, sama doskonale wiesz co jest dla Ciebie dobre więc dlaczego miałabyś funkcjonować na co dzień jak mówi Ci ktoś inny? On nie jest w Twojej skórze,  nie zna na wskroś Twoich emocji i uczuć a przede wszystkim jest zupełnie inny od Ciebie.
Zmień nawyki myśleniowe a zobaczysz, że bedzie Ci lżej i łatwiej na co dzień że soba. Wtedy Twoje poczucie własnej wartości i pewności siebie wzrośnie!

ŻYCIOWE CELE
Wiesz dokładnie czego chcesz od życia i masz jasne, zgodne z Tobą cele w których robisz postępy i które Cię ekscytują oraz dają poczucie głębszego sensu?
Kiedy usuniesz z życia przytłaczające Cię myśli na swój temat I niepewność we własne siły uzyskasz jasność w działaniu i sprecyzowanie na cel który chcesz osiągnąć, zaczniesz osiągać owe cele jeden za drugim a to wzmocni Twoja pewność siebie i
poczucie własnej wartości!
Pamiętaj, że Twoje cele i wizja życia muszą być z Tobą spójne, z Twoim charakterem, predyspozycjami, talentami itp.

A teraz odpowiedź sobie na dwa pytania:

1.    Wyobraź sobie, że jesteś pewna siebie i z łatwością pokonujesz przeszkody i realizujesz swoje cele jeden za drugim.

-> Jakie uczucia Ci towarzyszą? Jak wygląda Twoje życie?

Zobacz siebie spełnioną i pewną siebie!

Określ cel. Jasny i konkretny, określony w czasie I ZAPISANY!

2.    Po co chcesz być pewną siebie kobietą? Co zyskasz dzięki temu? W którym miejscu się wtedy znajdziesz?

Określenie celu pracy nad pewnością siebie będzie motywowało Cię do dalszej pracy nad sobą, nawet w trudniejszych chwilach.

Mam nadzieję że skorzystasz z tej treści i wzmocni ona Ciebie w działaniu i pozytywnym myśleniu !

Zapraszam Cie do obserwowania mojego profilu na Instagram @mind_revolution_coaching , a jeśli jesteś głodna dalszej pracy nad sobą i :

potrzebujesz motywacji lub odzyskania radości z działania
potrzebujesz motywacji czy odzyskania radości z działania
stoisz przed jakimś wyzwaniem i chcesz osiągnąć cel
masz niewystarczającą wiarę w siebie
potrzebujesz lepszej organizacji siebie w czasie/planowania
chcesz być bardziej asertywna, pewna siebie i działać?

 Odpowiedz na tego maila z informacją, że chcesz skorzystać w mojej oferty i umówmy się na konsultację