Ze strachem na „Ty”?

Twój sukces to czynność powtarzania codziennie! Masz czasem wrażenie, że dzień Ci uciekł? Zrobiłaś tak wiele dzisiaj ale nie to co chciałaś? Nic dla siebie i nic co chciałabyś zacząć już od bardzo dawna? Zakupy, pranie, obiad dla całej rodziny z dwóch dań, ciasto, pomoc innym w ich pracy….ale wciąż czujesz niedosyt. Dlaczego? Dlaczego mimo, że każda minuta tego dnia była wypełniona pracą i pomocą innym a Ty w dalszym ciągu nie zrobiłaś tego o czym marzysz od tak dawna?! I wciąż tłumaczysz to brakiem czasu…ale wiesz co? To są wymówki. Tak zwana wymówkoza.

„Odwaga nie oznacza nieodczuwania strachu, lecz odporność na strach i panowania nad nim.”

Mark Twain

Powiem Ci coś…bo miałam tak samo. To strach. Strach Cie paraliżuje. Ale to naturalne. Przed każdym nowym wyzwaniem, pomysłem pojawia się strach bo jest to system obronny. Nie dlatego że jesteśmy tchórzami. Tylko pojawia się on przed nieznanym. Każdy tak ma. Nawet celebry ci miewają tremy, a jest ona siostrą przecież strachu. Strach zawsze będzie. Ale jak się go pozbyć??

Jak bardzo Ci zależy na zmianie? Jak bardzo zależy Ci na tym żeby Twój pomysł na siebie zrealizować? Jak bardzo zależy Ci na otworzeniu swojej firmy, awansie w pracy, na tym żeby wyjechać, albo zmienić coś w Twoim obecnym związku? A teraz pomyśl sobie jak się poczujesz jak już będzie po podjęciu decyzji i po zrobieniu pierwszego kroku…Bo decyzja to jedno, ale trzeba ZROBIĆ pierwszy krok. Pomyśl sobie co będziesz czuła i jakie emocje temu towarzyszyć będą?! Radość? Wolność? Spełnienie? Ekscytacja? Power do działania? Cudowne uczucie prawda? Więc poczuj ten strach i zrób to co chcesz zrobić!!!  Żeby pozbyć się strachu musisz go poczuć! Nie ma innego sposobu. Ten strach będzie tylko przez chwile, dosłownie. A te fantastyczne emocje i pozytywne uczucia, które będą następstwem strachu będą silniejsze niż strach i długofalowe. To sprawi, że poczujesz się wolna.

Odrzuć wymówkoze- „nie mam czasu”- to włącz na godzinę w telefonie tryb samolotowy żeby móc przez ten czas rzetelnie pracować i skupić się na jednej ważnej rzeczy. Powiedz otoczeniu, że teraz jest twoja godzina złota i że Cie nie ma. I tak nie masz czasu? To wstań chwilę wcześniej. Tyle. I to tylko i aż godzina, ale powtarzana codziennie daje 30h wydajnej pracy.