Ze strachem na „Ty”?

Ze strachem na „Ty”?

Twój sukces to czynność powtarzania codziennie! Masz czasem wrażenie, że dzień Ci uciekł? Zrobiłaś tak wiele dzisiaj ale nie to co chciałaś? Nic dla siebie i nic co chciałabyś zacząć już od bardzo dawna? Zakupy, pranie, obiad dla całej rodziny z dwóch dań, ciasto, pomoc innym w ich pracy….ale wciąż czujesz niedosyt. Dlaczego? Dlaczego mimo, że każda minuta tego dnia była wypełniona pracą i pomocą innym a Ty w dalszym ciągu nie zrobiłaś tego o czym marzysz od tak dawna?! I wciąż tłumaczysz to brakiem czasu…ale wiesz co? To są wymówki. Tak zwana wymówkoza.

„Odwaga nie oznacza nieodczuwania strachu, lecz odporność na strach i panowania nad nim.”

Mark Twain

Powiem Ci coś…bo miałam tak samo. To strach. Strach Cie paraliżuje. Ale to naturalne. Przed każdym nowym wyzwaniem, pomysłem pojawia się strach bo jest to system obronny. Nie dlatego że jesteśmy tchórzami. Tylko pojawia się on przed nieznanym. Każdy tak ma. Nawet celebry ci miewają tremy, a jest ona siostrą przecież strachu. Strach zawsze będzie. Ale jak się go pozbyć??

Jak bardzo Ci zależy na zmianie? Jak bardzo zależy Ci na tym żeby Twój pomysł na siebie zrealizować? Jak bardzo zależy Ci na otworzeniu swojej firmy, awansie w pracy, na tym żeby wyjechać, albo zmienić coś w Twoim obecnym związku? A teraz pomyśl sobie jak się poczujesz jak już będzie po podjęciu decyzji i po zrobieniu pierwszego kroku…Bo decyzja to jedno, ale trzeba ZROBIĆ pierwszy krok. Pomyśl sobie co będziesz czuła i jakie emocje temu towarzyszyć będą?! Radość? Wolność? Spełnienie? Ekscytacja? Power do działania? Cudowne uczucie prawda? Więc poczuj ten strach i zrób to co chcesz zrobić!!!  Żeby pozbyć się strachu musisz go poczuć! Nie ma innego sposobu. Ten strach będzie tylko przez chwile, dosłownie. A te fantastyczne emocje i pozytywne uczucia, które będą następstwem strachu będą silniejsze niż strach i długofalowe. To sprawi, że poczujesz się wolna.

Odrzuć wymówkoze- „nie mam czasu”- to włącz na godzinę w telefonie tryb samolotowy żeby móc przez ten czas rzetelnie pracować i skupić się na jednej ważnej rzeczy. Powiedz otoczeniu, że teraz jest twoja godzina złota i że Cie nie ma. I tak nie masz czasu? To wstań chwilę wcześniej. Tyle. I to tylko i aż godzina, ale powtarzana codziennie daje 30h wydajnej pracy.

Kiedy już poczujesz ten strach i będziesz pełna energii realizować to co sobie zaplanowałaś wzrośnie Twoja ekscytacja. Jak wzrośnie Twoja ekscytacja podniesie się poziom emocji, a jak wzrośnie poziom emocji to zmaleje strach! Zwykle nie robimy czegoś bo mamy bariery ale w głowie! Zmuś się do działania, nikt za Ciebie tego nie zrobi! Żeby odnieść sukcesy w biznesie i w życiu osobistym musisz zrozumieć, że strach jest częścią całego procesu który musi się odbyć. Pojawia się on przed każdą zmianą, przed nowym, przed każdym wyzwaniem. A jeszcze jak do tego będziesz słyszeć od innych że Ci się nie uda, po co Ci to…to wtedy dopiero jest jazda bez trzymanki – co ludzie powiedzą jak mi nie wyjdzie?! Wtedy to w ogóle będzie apokalipsa! Ale wiesz co? Powiem Ci cos. TO CO MYŚLĄ O TOBIE INNI TO NIE TWÓJ INTERES! Co Ciebie to obchodzi? Masz robotę do wykonania, SWOJĄ robotę na której Ci zależy! Więc nie patrz na to co mówią inni!

Powiesz może „ aa…kiedyś to mi to tak łatwo szło, więcej robiłam i jakoś bez problemu się to wszystko działo….” Nie samo się działo, bo samo się nic nie dzieje, tylko Ty przestałaś to robić. Zwyczajnie. Wtedy był Twój wzlot ale trochę spadłaś na manowce więc weź się i zrób to znowu! Wzleć ku górze! Przecież to potrafisz! Leć, leć, leć i lataj codziennie bo #twojeskrzydlasagotowe . Jak robisz to codziennie to motywuje, a jak motywuje to masz efekty! Gdy latasz czujesz się wolnym.

Brak komentarzy

Niestety, formularz komentarza jest w tej chwili niedostępny.