Odetnij kraba!

Odetnij kraba ? Znasz tę historię? Zostaw komentarz 🙂

W koszu pełnych krabów znalazł się jeden, który i sukcesywnie chciał wyjść z kosza i zobaczyć świat poza nim. Lecz za każdym razem, gdy już znalazł się na brzegu kosza inne kraby będące w środku, ściągały go z powrotem mówiąc: ” nie wychodź w nieznane, zostań z nami, tu jest nasze miejsce, nie wygłupiaj się”.

Determinacja kraba była jednak bardzo duża, nie chciał żyć jak inne kraby w koszu lecz chciał poznać świat ?

Pewnego razu, będąc ponownie na brzegu kosza, nie dał się tym razem wciągnąć z powrotem do środka tylko odciął swoimi szczypcami szczypce tych, które nie pozwalały mu wyjść z kosza. Dzięki temu wyszedł z kosza „dla wszystkich krabów” ??

Morał ❓ Nie daj sobie wmówić, że czegoś nie jesteś w stanie zrobić, że nie możesz żyć po swojemu tak jak Tobie jest wygodnie.

To jakimi ludźmi się otaczamy i w jakim towarzystwie przebywamy ma OGROMNE znaczenie. Musisz mieć ogromną determinację w dążeniu do celu i umiejętność przyjmowania krytyki od innych ze spokojem i akceptacją, żeby przetrwać w środowisku negatywnym lub zmienić otoczenia na takie które będzie dla Ciebie wsparciem ??‍♀️

Mając ludzi wokół siebie, którzy Cię wspierają, dopingują Ci w tym co robisz mimo, ze nie do końca być może rozumieją Twoje decyzje, mając ludzi Tobie życzliwych – Twoja wiara w siebie i motywacja będzie większa, żeby osiągać wymarzone cele ?

Nie daj się wciągnąć do kosza w którym nie chcesz przebywać!